Забележителности
Това, че къщата се намира в подножието на историко- археологически комплекс „Мадарски конник“ предполага турове до редица исторически обекти, разходка по еко пътеки, колоездене както и делтапланеризъм.
В близост са първата Българска столица Плиска, Втората Българска столица -Велики Преслав, резерват Патлейна, гр. Шумен – Монументален паметник „1300 години България“, Историко – археологически резерват „Шуменска крепост“, Томбул джамия.
Историческически резерват „Мадара“
В района са открити крепости, имения, пещерни светилища, храмове и още много други материални и духовни ценности, които свидетелстват за различните култури, които са преминали оттук – първобитни, траки, римляни, византийци, славяни, българи и турци.
Село
Кюлевча
Село Кюлевча е разположено на 3 км. от село Мадара, където се намира символа на България – Мадарски конник обявен от ЮНЕСКО за паметник на световното културно наследство.
Само на 20 км. от Шумен и на 70 км. от Варна е предпочитан туристическа дестинация, не само в североизточна България, но и за гости от цялата страна.
За любителите на историята в близост се намират, първата и втората български столици Плиска и Велики Преслав, както и Шуменското плато, предлагащи срещи и незабравими моменти с крепости, пещерни светилища, храмове и още много други от различни епохи от нашата история.
За туристите, наоколо има изобилие от еко пътеки, които ще ви запознаят с феномени, като Осмарските скални манастири, Ханкрумските скални манастири, Провадийска крепост, Шуменска крепост, скален феномен „Окото“ и много други.
Има възможност за развлечение и на любителите на лов и риболов.
Археологически резерват „Плиска“
Плиска е първата столица на България и люлката на днешната българска държава. От основаването на българската държава през 681 г. от хан Аспарух до 893 г. Плиска е освен столица и един от най-големите и богати градове в Европа и света.
Плиска е забележителна с архитектурата си, която българите носят от своите предишни населения.
Резерват „Шуменска крепост“
При направените археологически разкопки са открити обекти с крепостна, църковна и гражданска архитектура, които свидетелстват за гъстото застрояване на града през всички исторически епохи, но най-вече по време на Второто българско царство.
Преслав
Крепостта на Преслав, подобно на Плиска, се състои от външна и вътрешна укрепителна система. Вътрешната крепост се намира почти в средата на Външния град. Формата й е Г-образна, с кръгли кули в ъглите и квадратни по протежение на стените.